Esimeseks sammuks on konto loomine, mis on tasuta. Seejärel avaneb töölaua vaade, kus saate toimida järgmiselt:
1. Looge e-hääletus – ehk küsimustik, mille üle hääletada saab.
2. Looge koosolek – koosolekule saata lisada päevakorrapuntkid, dokumendid tutvumiseks, hääletajad ja volitused.
3. Kutsuge inimesed hääletama.
4. Vaadake ja salvestage hääletustulemused.
Ei, hääletaja peab ennast tuvastama ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID abil. Seejärel avanevad talle koosolekud, kus ta on märgitud hääletajaks või lisatud volitus.
Konto loomine on tasuta. Konto loomisel nõustute tingimustega tasuda teenuse eest, milleks on e-hääletuse ja koosoleku loomine, kuhu kutsute inimesi hääletama. Vaata hinnakirja.
Koosolekute vaatamine ja hääletamine toimub isikukoodi alusel, mis tuleb vastavasse “hääletajate” lahtrisse lisada. Sama kehtib ka volituste puhul.
Volituse lisamiseks tuleb lisada vastavasse koosoleku lahtrisse esindaja isikukood ja volitaja isikukood peab olema “hääletajate” lahtris.
Hääletejatele tuleb teada anda, et meie keskkonnas on nad lisatud koosolekul hääletajaks. Hääletaja saab ennast tuvasta siin – https://koosolekud.ee/tuvastamine/.
Muudatusega antakse võimalus lisaks füüsilisele osalemisele kasutada e-lahendusi. Siiski ei saa koosoleku kokku kutsuja teha elektrooniliste lahenduste abil osalemist kohustuslikuks nii, et muul viisil üldse osaleda ei ole võimalik, kui kõik organi liikmed ei ole sellega nõus. Muudatused annavad võimaluse ja paindlikkuse seadusest tulenevalt e-lahendusi kasutada, iga ühing saab reeglid ise paika panna, kas vastavaid võimalusi kasutada või mitte.
Koosoleku korraldaja kohustus on tagada, et liikmed saaksid koosolekul osaleda ja oma õigusi teostada. Kui liikmed soovivad füüsilist koosolekut, kuid korraldaja jätab sellega arvestamata ja võimaldab koosolekul üksnes elektrooniliselt osaleda, siis on see otsuse vastuvõtmise korra rikkumine. Koosoleku korraldaja peab tagama, et valitud viisil puhul on kõikidel soovijatel võimalus osaleda.
Otsuse, kuidas koosolek läbi viia, teeb see isik, kelle pädevuses koosoleku korraldamine on. Kui elektrooniliste vahendite abil osalemine on ette nähtud ühingu põhikirjas, siis peab koosoleku korraldaja tagama, et põhikirjas ettenähtud viisil on osalemine võimalik.
Kõikidele osalejatele peab olema tagatud võimalus koosolekul osaleda. Kui liige ei saa või ei soovi e-lahenduste kaudu koosolekul osaleda, peab ta sellest teada andma koosoleku korraldajale. Kõikidele liikmetele peab olema tagatud võimalus koosolekul osaleda.